Facebook Like

Język

EUROREGION

Aktualności

WARSZTATY CERAMICZNE W RUDZICY
 
22 maja wszystkie klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy Uczestniczyły w wycieczce do Rudzicy. Dzięki uprzejmości właścicieli firmy „Ceramika Czaja-Sobieraj” mogliśmy uczestniczyć w warsztatach ceramicznych podczas, których dowiedzieliśmy się wiele o historii ceramiki i samodzielnie pomalowaliśmy różnokształtne misy. 
 

Czytaj więcej: Warsztaty ceramiczne

Dzień wiosny
 
Dnia 21.03.2018r. cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi rodzicami brała udział w imprezie szkolnej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie wspólnie z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami zapoznali się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie, zintegrowali się z całym środowiskiem szkolnym, byli kreatywni podczas proponowanych
konkurencji, ale przede wszystkim potrafili zdrowo ze sobą rywalizować. 

Czytaj więcej: Dzień wiosny

WYCIECZKA SZKOLNA W RUDAWY JANOWICKIE

 

Dnia 8 maja 2018r odbyła się wycieczka szkolna w Rudawy Janowickie. Uczestniczyło w niej 19 uczniów z kl. II ZSZ, III ZSZ, 3 gimnazjum i kl. 7, czterech opiekunów: J. Jędrzejczyk, E. Durasiewicz-Konieczna, J. Szkolnicka i kierownik wycieczki Anna Zdun. Wycieczka została zorganizowana za pośrednictwem biura turystycznego "Piotrek-tour" i pilotowana przez przewodnika sudeckiego.

Czytaj więcej: Rudawy Janowickie

TEORIA W PRAKTYCE-LEKCJE POZA SZKOŁĄ

 

 

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy II i III ZSZ odwiedzili Urząd Skarbowy oraz Urząd Miasta w Zgorzelcu. Celem lekcji pozaszkolnych było skonfrontowanie zdobytej wiedzy z podstaw działalności w gastronomii oraz podstaw przedsiębiorczości z praktycznym ich zastosowaniem.

Czytaj więcej: Teoria w praktyce

Zabawy z literkami i liczbami w Złotoryi

 

W dniu 10.05.2018r. odbył się wyjazd przedstawicieli klas I-III Szkoły Podstawowej, do Złotoryi na IX Regionalny Konkurs „Wesołe zabawy z literkami i liczbami”, pod hasłem „Julian Tuwim dzieciom”. Oprócz naszych uczniów w konkursie brali udział uczniowie ze szkół w Legnicy, Złotoryi. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Ramulewicz, Dominika Leowska, Filip Poźniak i Bartosz Potok. Uczniowie oprócz możliwości kontaktu z innymi uczniami, współzawodnictwa, aktywnego spędzenia czasu poznali zasady zdrowej rywalizacji. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału, a uczniom gratulujemy osiągnięć.

Autor: Agnieszka Kuriata

GALERIA ZDJĘĆ

 

Podkategorie