Facebook Like

Język

EUROREGION

Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi.

Zajęcia relaksacyjne z elementami jogi.

Dn. 13 lutego 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia relaksacyjne z elementami jogi w MOS w ramach współpracy SOSW im. M. Grzegorzewskiej a MOS mi. J. Korczaka w Zgorzelcu. Zajęcia prowadziła Krystyna Okorska i Magdalena Karmasz.

Na zajęcia zaproszeni zostali wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu.

Celem zajęć było uspokojenie emocji, rozładowanie stresów, odprężenie, a w szerszej perspektywie wzmocnienie zdrowia uczestników. Udział wychowanków MOS i SOSW miał na celu integrację dzieci z różnymi rodzajami zaburzeń.

Formy ćwiczeń: fizyczne ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia związane z koncentracją uwagi czy obserwacją oddechu, ćwiczenia odwołujące się do wyobrażeń czy wywoływania pozytywnych myśli.

Opracowała: Grażyna Szałańska

 

galeria

 

klauzula RODO

W związku z tym, iż szanujemy Państwa prawo do prywatności informujemy, że w przypadku braku lub odwołania zgody na publikację na stronie www.powiatzgorzelecki.pl oraz www.soswzgorzelec.eu Państwa wizerunku w związku z "zajęciami relaksacyjnymi z elementami jogi", prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych, poprzez: nr telefonu: 603 154 875; e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! adres do korespondencji: Inspektor Ochrony Danych, ul. Boh. II AWP 8a, 59-900 Zgorzelec.

Bal Karnawałowy 2019

,, Kolorowe Tańce i Zabawy’’

Bal Karnawałowy -

Wspólne Konkursy, Zabawy i Tańce Wychowanków 

w Strojach Karnawałowych

 

W dniu 15.01.2019r. (Wtorek) w SOSW w Zgorzelcu w stołówce szkolnej internatu o godzinie 16.00 odbył się bal karnawałowy oraz wspólne konkursy, zabawy i tańce wychowanków w strojach karnawałowych dla wszystkich grup wychowawczych, które zostały zorganizowane przez Pana Pawła Wojdaka i Panią Magdalenę Głowacką. Wszelkie zabawy i konkursy muzyczno-ruchowe oraz dyskoteka i prezentacja stroi zostały przeprowadzone w stołówce przystrojonej i przygotowanej do balu karnawałowego.

Weiterlesen: Bal Karnawałowy 2019

Dzień Babci i Dziadka w DPS "Ostoja"

Dzień Babci i Dziadka w DPS "Ostoja"

Dnia 21.01.2019r. cała społeczność internatu SOSW uczestniczyła w uroczystości z okazji "Dnia Babci i Dziadka" w Domu Pomocy Społecznej OSTOJA  w Zgorzelcu. Głównym celem spotkania było budowanie więzi międzypokoleniowych, a także rozwijanie wrażliwości i szacunku wobec ludzi starszych. W tym wyjątkowym dniu dzieci i młodzież, a także wychowawcy przygotowali krótki program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych oraz patriotycznych. Całość spotkania zakończyła się wspólnym kolędowaniem. Dzieci i młodzież złożyli życzenia wszystkim zebranym osobom. Nie brakowało wielu ciepłych  słów i uśmiechów. Spotkanie uwieńczyło pamiątkowe zdjęcie.                                                                    

                                                                                                                                              Iwona Zienkiewicz

Galeria

Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"

Wyniki Konkursu Recytatorskiego ,, Strofy o ojczyźnie’’

21 stycznia 2019 r. w naszym internacie, jak co roku odbył się Konkurs Recytatorski. W tym roku pod tytułem ,, Strofy o ojczyźnie’’. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich wychowanków, była pani Grażyna Szałańska. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z grup wychowawczych oraz podopieczni MOS im. J. Korczaka w Zgorzelcu. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Podczas obrad komisji, Aleksandra Fitas – młoda poetka i malarka czytała swoje legendy o małej ojczyźnie Jerzmanki.

Jury w składzie

Danuta Korejke

Małgorzata Fitas

Iwona Zienkiewicz.

wyłoniło następujących zwycięzców:

do 13 roku życia :

I MIEJSCE:

NATALIA M.

 

II MIEJSCE:

JAKUB M.

JAKUB Z.

 

III MIEJSCE:

WIKTORIA B.

MARCEL K., KONRAD J.

 

Od 14 roku życia

I MIEJSCE:

GABRIEL Z.

KLAUDIA S.

 

II MIEJSCE:

ELIZA Z.

MICHAŁ SZ.

ANDRZEJ O.

 

III MIEJSCE:

NIKOLA B.

GRZEGORZ G.

WIKTORI.

 

WYRÓŻNIENIE:

KACPER S.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki, maskotki oraz słodkości Podziękowania za solidną pracę  otrzymało również jury.
Gratuluje zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.

Autor:

Grażyna Szałańska

Galeria

Wizyta

Wizyta Młodych Muzyków

W dniu 5.11.2018r. w internacie naszego Ośrodka odbył się niecodzienny koncert. Wykonawcami byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Grupa uczniów klasy skrzypiec, pod opieką nauczyciela Ireneusza Rapaka zaprezentowała swoje umiejętności.

Weiterlesen: Wizyta